English

Kurumsal

Tarihçe

27 Temmuz 1982 tarihinde %100 OYAK iştiraki olarak Ankara’da kurulmuştur.
Kuruluş amacına paralel olarak Türkiye genelinde 36 adet projede toplam 13.479 adet konut inşaatını tamamlayarak hak sahiplerine teslim etmiştir.

1998 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu ortaklığı ile başladığı hastane inşaatlarında önemli bir bilgi birikimine sahip olup, Türkiye genelinde SSK’na ait 1874 yatak kapasiteli 8 adet hastanenin (Halkalı, Kütahya, Erzurum, Denizli, Çaycuma, Yalova, Bartın, Bingöl) yapım ve onarımını gerçekleştirmiştir.

İhale ile alınan Sağlık Bakanlığı ve Üniversitelere ait 900 yatak kapasiteli 5 adet hastane ve sağlık merkezi (Düzce, Keçiören, Atatürk, Ufuk Üniversitesi, Van 100. Yıl) projesi tamamlanmıştır.
OYAK ve MSB arasında yapılan takas protokolleri çerçevesinde Orduevi, Askeri Tesis ve Lojman inşaatları gerçekleştirilmiştir.
Konut ve hastane alanındaki birikimine ek olarak, OYAK Grubu iştiraklerinin yatırımlarına da katkı sağlayarak, endüstriyel tesis, ordu pazarı, otel, iş merkezi, liman, boru hattı, yol ve benzeri altyapı inşaatı alanlarında da önemli bir deneyime sahiptir.