Ergonomik Değişiklik Talebi

OYAK’ın 05 Mayıs 2018 tarihinde yapılan 58’inci Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan 5 No’lu karar;

“OYAK İnşaat A.Ş. tarafından; engelli üyelerimiz ya da engelli eşi veya çocuğu olan üyelerimizin almış olduğu Kurum konutunda, yaşamlarını konforlu hale getirecek taşınmazda yapılacak ergonomik değişikliklerin aidata esas albay maaşının 2 katına kadar ücretsiz olarak bir defaya mahsus yapılmasını,” şeklindedir.

Kararın içeriğinde yer alan aidata esas albay maaşı, yılda iki kez Ocak ve Temmuz dönemlerinde güncellenmekte olup, 01 Ocak 2024 – 30 Haziran 2024 dönemi için aidata esas albay maaşı 28.366,72 TL’dir. Bu dönem için konutta yapılacak ergonomik değişikliklerin üst sınırı 56.733,44 TL+KDV tutarında olacaktır.

Bu kapsamda; engelli üyelerimizin ya da engelli eşi veya çocuğu olan üyelerimizin almış olduğu Kurum konutunda, yaşamlarını konforlu hale getirecek ergonomik değişiklikler yapılmasını talep etmeleri durumunda aşağıdaki formu doldurarak ve engelli raporunun veya engelli kimlik kartının bir fotokopisini ekleyerek isteklerini bildirmeleri gerekmektedir

    KendisiEşiÇocuğu

    *Yükleyeceğiniz dosya .jpg, .jpeg, .png, .pdf uzantılı olabilir. En fazla 2 MB boyutlu dosya eklenebilir.

    (*) Yapılması talep edilen ergonomik değişiklikler, engelli şahısların yaşamlarının konforlu hale getirilmesine yönelik tadilatları kapsamalıdır. Bu talepler ana başlıklar altında kısaca belirtilecektir. Örneğin: tekerlekli sandalye ile giriş ve çıkış kolaylığı için banyo kapısının genişletilmesi, tekerlekli sandalye ile ulaşım kolaylığı sağlanması için bina girişine rampa yapılması, vb.